 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZW04-11B)
Taiwan Semiconductor BZW04-11B
PartNo:
BZW04-11B
Manufacturers: Taiwan Semiconductor
Qty: 9652
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 11V 400W 5% Bidir
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:11.1 V
Clamping Voltage:18.2 V
Breakdown Voltage:12.4 V
Peak Surge Current:22 A