 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZX84B12-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZX84B12-TP
PartNo:
BZX84B12-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 1985
Request Qty:
Description: Zener Diodes 350mW, 5.0mA/12V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:12 V
Voltage Tolerance:0.02
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:5 mA
Pd - Power Dissipation:350 mW
Maximum Reverse Leakage Current:100 nA
Zz - Zener Impedance:25 Ohms