Micro Commercial Components (MCC) (BZX84C11-TP)
PartNo:
BZX84C11-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Zener Diodes 11V 20Ohms
Details
Vz - Zener Voltage:
11 V
Voltage Tolerance:
0.05
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
5 mA
Pd - Power Dissipation:
350 mW
Maximum Reverse Leakage Current:
100 nA
Zz - Zener Impedance:
20 Ohms