 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZX84C2V7-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZX84C2V7-TP
PartNo:
BZX84C2V7-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2470
Request Qty:
Description: Zener Diodes 2.7V 100Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:2.7 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:5 mA
Pd - Power Dissipation:350 mW
Maximum Reverse Leakage Current:20 uA
Zz - Zener Impedance:100 Ohms