 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZX84C39-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZX84C39-TP
PartNo:
BZX84C39-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 33000
Request Qty:
Description: Zener Diodes 39V 130Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:39 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:2 mA
Pd - Power Dissipation:350 mW
Maximum Reverse Leakage Current:100 nA
Zz - Zener Impedance:130 Ohms