 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Rectron  (BZX84C3V3-T1)
Rectron BZX84C3V3-T1
PartNo:
BZX84C3V3-T1
Manufacturers: Rectron
Qty: 5061
Request Qty:
Description: Zener Diodes 3.3V
Product Information:
RoHS:No
Vz - Zener Voltage:3.3 V
Voltage Tolerance:0.06
Voltage Temperature Coefficient:- 2.4 mV/K
Zener Current:10 mA
Pd - Power Dissipation:300 mW
Maximum Reverse Leakage Current:5 uA
Zz - Zener Impedance:95 Ohms