Micro Commercial Components (MCC) (BZX84C3V3-TP)
PartNo:
BZX84C3V3-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Zener Diodes 350mW, 5.0mA/3.3V
Details
Vz - Zener Voltage:
3.3 V
Voltage Tolerance:
0.05
Pd - Power Dissipation:
350 mW
Maximum Reverse Leakage Current:
5 uA
Zz - Zener Impedance:
95 Ohms