 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZX84C3V9-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZX84C3V9-TP
PartNo:
BZX84C3V9-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2735
Request Qty:
Description: Zener Diodes 350mW, 5.0mA/3.9V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:3.9 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:5 mA
Pd - Power Dissipation:350 mW
Maximum Reverse Leakage Current:3 uA
Zz - Zener Impedance:90 Ohms