 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZX84C9V1-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZX84C9V1-TP
PartNo:
BZX84C9V1-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 5775
Request Qty:
Description: Zener Diodes 9.1V 15Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:9.1 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:5 mA
Pd - Power Dissipation:350 mW
Maximum Reverse Leakage Current:500 nA
Zz - Zener Impedance:15 Ohms