 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Comchip Technology  (CDBA2100-G)
Comchip Technology CDBA2100-G
PartNo:
CDBA2100-G
Manufacturers: Comchip Technology
Qty: 2643
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers SCHOTTKY DIODE 2A, 100V
RoHS:Details
Product:Schottky Rectifiers
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:100 V
If - Forward Current:2 A
Ifsm - Forward Surge Current:50 A
Configuration:
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:0.85 V
Ir - Reverse Current:0.5 mA