 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Central Semiconductor  (CMMSH1-20 LEADFREE)
Central Semiconductor CMMSH1-20 LEADFREE
PartNo:
CMMSH1-20 LEADFREE
Manufacturers: Central Semiconductor
Qty: 780
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers SCHOTTKY RECTIFIER
RoHS:Details
Product:Schottky Rectifiers
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:20 V
If - Forward Current:1 A
Ifsm - Forward Surge Current:30 A
Configuration:
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:
Ir - Reverse Current:
Pd - Power Dissipation:1.14 W