 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Central Semiconductor  (CMSH1-150HE TR13)
Central Semiconductor CMSH1-150HE TR13
PartNo:
CMSH1-150HE TR13
Manufacturers: Central Semiconductor
Qty: 4921
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Rectifier
RoHS:Details
Product:Schottky Diodes
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:150 V
If - Forward Current:1 A
Ifsm - Forward Surge Current:30 A
Configuration:Single
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:0.9 V
Ir - Reverse Current:20 mA