Central Semiconductor (CMSH1-200HE TR13)
PartNo:
CMSH1-200HE TR13
Manufacturers:
Central Semiconductor
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Rectifier
Details
Product:
Schottky Diodes
Technology:
Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:
200 V
If - Forward Current:
1 A
Ifsm - Forward Surge Current:
30 A
Configuration:
Single
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:
0.9 V
Ir - Reverse Current:
20 mA