Central Semiconductor (CMSH1-60M TR13)
PartNo:
CMSH1-60M TR13
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 60V 1A SMA Rec
Details
Product:
Schottky Diodes
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:
60 V
If - Forward Current:
1 A
Ifsm - Forward Surge Current:
30 A
Vf - Forward Voltage:
0.85 V
Ir - Reverse Current:
10 mA