Central Semiconductor (CMSH3-60M TR13)
PartNo:
CMSH3-60M TR13
Manufacturers:
Central Semiconductor
Qty:
761
Request Qty:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 60V 3A
Details
Product:
Schottky Rectifiers
Technology:
Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:
60 V
If - Forward Current:
3 A
Ifsm - Forward Surge Current:
80 A
Configuration:
Single
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:
0.75 V