 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Central Semiconductor  (CMSH3-60MA TR13)
Central Semiconductor CMSH3-60MA TR13
PartNo:
CMSH3-60MA TR13
Manufacturers: Central Semiconductor
Qty: 442
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 3A 60V SMT DIODE SINGLE
Product Information:
RoHS:
Product:Schottky Rectifiers
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:60 V
If - Forward Current:3 A
Ifsm - Forward Surge Current:80 A