 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Central Semiconductor  (CSHD6-100C TR13)
Central Semiconductor CSHD6-100C TR13
PartNo:
CSHD6-100C TR13
Manufacturers: Central Semiconductor
Qty: 6955
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Rectifier
RoHS:Details
Product:Schottky Diodes
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:100 V
If - Forward Current:6 A
Ifsm - Forward Surge Current:50 A
Configuration:Dual Common Cathode
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:1.1 V
Ir - Reverse Current:10 mA