 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Central Semiconductor  (CTLSH01-30 TR)
Central Semiconductor CTLSH01-30 TR
PartNo:
CTLSH01-30 TR
Manufacturers: Central Semiconductor
Qty: 8000
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Diode
RoHS:Details
Product:Schottky Diodes
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:30 V
If - Forward Current:100 mA
Ifsm - Forward Surge Current:500 mA
Configuration:Single
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:0.41 V
Ir - Reverse Current:300 nA
Pd - Power Dissipation:100 mW