Central Semiconductor (CTLSH01-30 TR)
PartNo:
CTLSH01-30 TR
Manufacturers:
Central Semiconductor
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Diode
Details
Product:
Schottky Diodes
Technology:
Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:
30 V
If - Forward Current:
100 mA
Ifsm - Forward Surge Current:
500 mA
Configuration:
Single
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:
0.41 V
Ir - Reverse Current:
300 nA
Pd - Power Dissipation:
100 mW