 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Comchip Technology  (CZRER52C11)
Comchip Technology CZRER52C11
PartNo:
CZRER52C11
Manufacturers: Comchip Technology
Qty: 2676
Request Qty:
Description: DIODE ZENER 11V 150MW 0503
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):51V
Tolerance:±5%
Power - Max:250mW
Impedance (Max) (Zzt):180 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 35.7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-882
Supplier Device Package:-65°C ~ 150°C