 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (DFLZ12-TP)
Micro Commercial Components (MCC) DFLZ12-TP
PartNo:
DFLZ12-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 1305
Request Qty:
Description: Zener Diodes 1W, 50mA, 12.0V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:12 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:0.1 %/C
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:1 W
Maximum Reverse Leakage Current:3 uA
Zz - Zener Impedance:1 Ohms