Micro Commercial Components (MCC) (DFLZ12-TP)
PartNo:
DFLZ12-TP
Description:
Zener Diodes 1W, 50mA, 12.0V
Details
Vz - Zener Voltage:
12 V
Voltage Temperature Coefficient:
0.1 %/C
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:
1 W
Maximum Reverse Leakage Current:
3 uA
Zz - Zener Impedance:
1 Ohms