 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (DFLZ39-TP)
Micro Commercial Components (MCC) DFLZ39-TP
PartNo:
DFLZ39-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2390
Request Qty:
Description: Zener Diodes 1W, 10mA, 39.0V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:39 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:0.11 %/C
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:1 W
Maximum Reverse Leakage Current:1 uA
Zz - Zener Impedance:5 Ohms