 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > IXYS  (DHG20C1200PB)
IXYS DHG20C1200PB
PartNo:
DHG20C1200PB
Manufacturers: IXYS
Qty: 1899
Request Qty:
Description: DIODE ARRAY 1200V 10A TO220AB
Product Information:
Minimum Quantity :10,000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:-
Diode Configuration:3 Independent
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):15V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):30mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:700mV @ 30mA
Speed:Small Signal =
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:200nA @ 1V