IXYS (DLA5P800UC)
PartNo:
DLA5P800UC
Manufacturers:
IXYS
Description:
MOD DIODE DUAL 800V TO-252AA
Product Information:
Minimum Quantity :
1
Packaging:
Tube
Series:
SWITCHMODE?
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Diode Type:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
550mV @ 30A
Speed:
Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1.2mA @ 45V