IXYS (DNA30E2200PZ)
PartNo:
DNA30E2200PZ
Manufacturers:
IXYS
Qty:
739
Request Qty:
Description:
DIODE RECT 2200V 30A D2PAK-HV
Product Information:
Minimum Quantity :
10,000
Packaging:
Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:
Diode Type:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100V
Current - Average Rectified (Io):
215mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.25V @ 150mA
Speed:
Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
4ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500nA @ 80V
Capacitance @ Vr, F:
1.5pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package:
SOT-23 (TO-236AB)
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)