 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > IXYS  (DSEI2X31-12B)
IXYS DSEI2X31-12B
PartNo:
DSEI2X31-12B
Manufacturers: IXYS
Qty: 632
Request Qty:
Description: DIODE FRED 1200V 28A SOT-227B
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk
Series:-
Diode Configuration:Single
Diode Type:Schottky
Current - Average Rectified (Io):-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):240A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:550mV @ 240A
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Capacitance @ Vr, F:-
Current - Reverse Leakage @ Vr:12mA @ 30V