 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > IXYS  (DSEI60-06A)
IXYS DSEI60-06A
PartNo:
DSEI60-06A
Manufacturers: IXYS
Qty: 4209
Request Qty:
Description: DIODE FAST REC 600V 60A TO247AD
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SBRR
Diode Type:Super Barrier
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30V
Current - Average Rectified (Io):1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:480mV @ 1A
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:75μA @ 30V
Capacitance @ Vr, F:80pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Supplier Device Package:2-CSP
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C