 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > IXYS  (DSEI60-10A)
IXYS DSEI60-10A
PartNo:
DSEI60-10A
Manufacturers: IXYS
Qty: 658
Request Qty:
Description: DIODE FAST REC 1KV 60A TO247AD
Product Information:
Minimum Quantity :10,000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:-
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):40V
Current - Average Rectified (Io):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:600mV @ 200mA
Speed:Small Signal =
Reverse Recovery Time (trr):4ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:10μA @ 40V
Capacitance @ Vr, F:20pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-882D
Supplier Device Package:SOD882D
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)