 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > IXYS  (DSEP30-06A)
IXYS DSEP30-06A
PartNo:
DSEP30-06A
Manufacturers: IXYS
Qty: 646
Request Qty:
Description: DIODE FAST REC 600V 30A TO247AD
Product Information:
Minimum Quantity :2,500
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:-
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):125V
Current - Average Rectified (Io):250mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 100mA
Speed:Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):1.5μs
Current - Reverse Leakage @ Vr:1nA @ 125V
Capacitance @ Vr, F:4pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-80C
Supplier Device Package:LLDS; MiniMelf
Operating Temperature - Junction:175°C (Max)