 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > IXYS  (DSP45-12A)
IXYS DSP45-12A
PartNo:
DSP45-12A
Manufacturers: IXYS
Qty: 1744
Request Qty:
Description: DIODE ARRAY 1200V 45A TO247AD
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:TMBSR
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:730mV @ 20A
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:1mA @ 100V