IXYS (DSP45-16A)
PartNo:
DSP45-16A
Manufacturers:
IXYS
Description:
DIODE ARRAY 1600V 45A TO247AD
Product Information:
Minimum Quantity :
1
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Diode Type:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
3.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
350mV @ 3A
Speed:
Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2mA @ 30V