IXYS (DSS2-60AT2)
PartNo:
DSS2-60AT2
Manufacturers:
IXYS
Qty:
668
Request Qty:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 2 Amps 60V 0.59 Ohm Rds
Details
Product:
Schottky Diodes
Technology:
Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:
60 V
If - Forward Current:
2 A
Ifsm - Forward Surge Current:
Configuration:
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:
0.43 V