 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Diodes Incorporated  (DZ23C3V6-7-F)
Diodes Incorporated DZ23C3V6-7-F
PartNo:
DZ23C3V6-7-F
Manufacturers: Diodes Incorporated
Qty: 123000
Request Qty:
Description: DIODE ZENER DUAL 3.6V SOT23-3
Product Information:
Minimum Quantity :1Non-Stock
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Configuration:2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz):30V
Tolerance:±5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):49 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C