 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > IXYS  (IXFH26N60P)
IXYS IXFH26N60P
PartNo:
IXFH26N60P
Manufacturers: IXYS
Qty: 207
Request Qty:
Description: MOSFET 600V 26A
RoHS:Details
Transistor Polarity:N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:600 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:30 V
Id - Continuous Drain Current:26 A
Rds On - Drain-Source Resistance:270 mOhms
Configuration:Single
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
Qg - Gate Charge:
Maximum Operating Temperature:+ 150 C
Pd - Power Dissipation:460 W