 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > IXYS  (IXFN230N20T)
IXYS IXFN230N20T
PartNo:
IXFN230N20T
Manufacturers: IXYS
Qty: 818
Request Qty:
Description: MOSFET 230A 200V
RoHS:Details
Transistor Polarity:N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:200 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:20 V
Id - Continuous Drain Current:230 A
Rds On - Drain-Source Resistance:7.5 mOhms
Configuration:
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:5 V
Qg - Gate Charge:378 nC
Maximum Operating Temperature:+ 175 C
Pd - Power Dissipation:1.09 kW