 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > IXYS  (IXTA32P05T)
IXYS IXTA32P05T
PartNo:
IXTA32P05T
Manufacturers: IXYS
Qty: 334
Request Qty:
Description: MOSFET 32 Amps 50V 0.036 Rds
RoHS:Details
Transistor Polarity:P-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:- 50 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:15 V
Id - Continuous Drain Current:- 32 A
Rds On - Drain-Source Resistance:39 mOhms
Configuration:Single
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
Qg - Gate Charge:
Maximum Operating Temperature:+ 150 C
Pd - Power Dissipation:83 W