 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Power Integrations  (LQA30A300C)
Power Integrations LQA30A300C
PartNo:
LQA30A300C
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 4019
Request Qty:
Description: DIODE SCHOTTKY 300V 15A TO247AD
Product Information:
Minimum Quantity :3,000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:-
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):200mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:800mV @ 100mA
Speed:Small Signal =
Reverse Recovery Time (trr):5ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:2μA @ 25V