Micro Commercial Components (MCC) MBRB10100CT-TP
PartNo:
MBRB10100CT-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 740
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 100V, 10A
RoHS:Details
Product:Schottky Rectifiers
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:100 V
If - Forward Current:10 A
Ifsm - Forward Surge Current:150 A
Configuration:
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:0.85 V
Ir - Reverse Current:0.1 mA