 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > ON Semiconductor  (MM3Z3V3T1G)
ON Semiconductor MM3Z3V3T1G
PartNo:
MM3Z3V3T1G
Manufacturers: ON Semiconductor
Qty: 91118
Request Qty:
Description: Zener Diodes 3.3V 200mW
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:3.3 V
Voltage Tolerance:0.06
Voltage Temperature Coefficient:- 1.75 mV/K
Zener Current:10 mA
Pd - Power Dissipation:200 mW
Maximum Reverse Leakage Current:5 uA
Zz - Zener Impedance:95 Ohms