Littelfuse (P3500SCLRP)
PartNo:
P3500SCLRP
Manufacturers:
Littelfuse
Description:
Sidacs 500A 320V
Details
Breakover Voltage VBO:
400 V
Breakover Current IBO Max:
800 mA
Non Repetitive On-State Current:
30 A
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM:
320 V
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM:
5 uA
Holding Current Ih Max:
150 mA
On-State Voltage:
4 V
Off-State Capacitance CO:
25 pF to 40 pF