 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (P6KE10CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) P6KE10CA-TP
PartNo:
P6KE10CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 8000
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors BI-DIR 600W 41A
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
Clamping Voltage:14.5 V
Breakdown Voltage:10 V
Peak Surge Current:41 A