 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (P6KE160CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) P6KE160CA-TP
PartNo:
P6KE160CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4000
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors BI-DIR 600W 2.7A
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
Clamping Voltage:219 V
Breakdown Voltage:160 V
Peak Surge Current:2.7 A