 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (P6KE180A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) P6KE180A-TP
PartNo:
P6KE180A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3834
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors UNI-DIR 600W 2.4A
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
Clamping Voltage:246 V
Breakdown Voltage:180 V
Peak Surge Current:2.4 A