 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (P6KE51A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) P6KE51A-TP
PartNo:
P6KE51A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3800
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors UNI-DIR 600W 8.6A
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
Clamping Voltage:70.1 V
Breakdown Voltage:51 V
Peak Surge Current:8.6 A