 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (RB521G-30-TP)
Micro Commercial Components (MCC) RB521G-30-TP
PartNo:
RB521G-30-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 8904
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 30V 1A
RoHS:Details
Product:Schottky Diodes
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:30 V
If - Forward Current:
Ifsm - Forward Surge Current:1 A
Configuration:Single
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:0.35 V