Micro Commercial Components (MCC) RB521S-30DP-TP
PartNo:
RB521S-30DP-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 10000
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 202 Package Schottky Diodes
RoHS:Details
Product:Schottky Diodes
Technology:
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:30 V
If - Forward Current:500 mA
Ifsm - Forward Surge Current:500 mA
Configuration:Single
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:
Ir - Reverse Current:50 uA
Pd - Power Dissipation:100 mW