Micro Commercial Components (MCC) RB521S-30LP-TP
PartNo:
RB521S-30LP-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2760
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 100mA, 30V
RoHS:Details
Product:Schottky Rectifiers
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:30 V
If - Forward Current:
Ifsm - Forward Surge Current:1 A
Configuration:
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:0.35 V