Micro Commercial Components (MCC) RB751S-40LP-TP
PartNo:
RB751S-40LP-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4550
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 100mA, 30V
RoHS:Details
Product:Schottky Rectifiers
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:40 V
If - Forward Current:
Ifsm - Forward Surge Current:150 mA
Configuration:
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:0.37 V