Micro Commercial Components (MCC) (RB751S-40LP-TP)
PartNo:
RB751S-40LP-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 100mA, 30V
Details
Product:
Schottky Rectifiers
Technology:
Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:
40 V
If - Forward Current:
Ifsm - Forward Surge Current:
150 mA
Configuration:
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:
0.37 V